Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 19. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Všude samé záhady?

Každý den se většina z nás dívá na televizi. Někteří proto, že zrovna dávají jejich oblíbený pořad, jiní ulehávají na gauč z důvodu jejich kručícího žaludku a zbytek?

Já osobně mám na televizi nejraději černou obrazovku a ticho. Ač se může zdát, že mé jednání je zvláštní, tak přesto musím oponovat tím, že filmy miluji. Přesto neodvolám svůj tichý názor. Často o informacích z televize přemýšlím. Slýchám názor, že televize je podvrh a člověk by všemu neměl věřit, ale… je zde velké ale. Co když zrovna dnes mluvili pravdu? Více se ale zamysleme nad filmy. Občas v úvodu vidíme známou větu: Tento příběh se skutečně stal. A tak zbystřím. Nedávno jsem viděla příběh o tajemné vodní příšeře Loch Ness ze skotského jezera. Zaujalo mě, že nám známá věta zde byla použita. Ihned mě napadlo, jak je to možné? Vždyť příšera se stala výmyslem, fikcí, nepravdou… Spousta lidí po ní pátrala a nic nenašla. Dnes díky počítačům si ji můžeme vytvořit během pár minut, ale jak je možné, že tvůrci filmu matou diváka již pouhou jednou jedinou větou?

A tak si říkám, kdyby Loch Ness existovala, proč by byla na seznamu kryptozoologie? Ráda jsem ale uvrhnuta do světa snů. Zeptejme se ale všichni: Co když v tom hlubokém jezeře opravdu je? Představme si, že v dálce se krčí vystrašená příšerka, na kterou se třesou davy turistů a novinářů, kteří udělají cokoliv za jednu jedinou fotografii… A pak, že média nejsou mocná!

Jitka Čepeláková, OA Slaný, 4. ročník
01. 11. 2009, 14:39


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 10 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Květa
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.14%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.88%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3099
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát