Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 8. února 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Někdy bych uvítal možnost prozvonit si index

Však to znáte. Dáte do pračky ponožky, pak je usušíte na sluníčku a když v televizi dávají váš oblíbený pořad, tak si sednete s prádelním košem a hledáte dvojice ponožek. Zhruba po čtvrt hodině se dostanete na dno koše a s údivem zjistíte, že se tam povalují zhruba tak tři „liché“ ponožky. Jak se to mohlo stát? Že by někdo byl tak hloupý a nosil jen jednu ponožku? Nebo ji snad sežrala pračka? Ne, ne, určitě ji odvál vítr, když se venku sušily ponožky. Zvláštní ovšem je, že se zhruba po týdnu zmizelá ponožka znovu objeví.

            Já nejčastěji hledám index, klíče nebo peněženku. Pak samozřejmě mobil, ale na ten si, jak známo, můžeme zavolat a jakmile uslyšíme zvonění odněkud z kapsy bundy, hned víme, kde hledat. Klíče, ani index si bohužel prozvonit nemůžeme. Pokaždé vysypu celý školní batoh, ale index nikde. Zakleknu tedy a onen studijní průkaz se snažím najít někde zastrčený. Nikde nic. Zoufale vše prohledávám podruhé, někdy i potřetí, s myšlenkou, že jsem ho určitě přehlédl. A přece! Pokaždé se najde.

            Další záhadou jsou mi podivné myšlenkové postupy, kterých se občas dopouštím. Nejčastěji jsou spojené s milou společnicí v domácnosti, slečnou myčkou nádobí. Občas se mi podaří vyndat umyté nádobí a naskládat ho do lednice, nebo naopak špinavé talíře, čekající na svoji lázeň, nemilosrdně vyskládám do skříněk. Nabízí se otázka proč. Asi proto, že jmenované úkony provádím večer, kdy už mi hlava tolik nemyslí.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
.

Vojtěch Kašpar, Gymnázium Slaný, 9. ročník
15. 11. 2009, 11:50


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 4. Čtenáři celkem udělili: 20 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Apolena
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.20%

Spíše ano
graf

17.84%

Spíše ne
graf

15.35%

V žádném případě
graf

23.61%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2690
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát