Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 29. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Dvě ulice ve Kvíčku dostanou nový povrch

Silné vodní prameny v podloží ulic K. H. Borovského či Dr. Miroslava Tyrše ve Slaném byly vlastně původcem toho, že velká část vozovek těchto ulic dostane kompletní nový povrch. Příčinou byly zásahy do podloží při výstavbě nové kanalizace ve Kvíčku.

Jak jsme byli informováni, při vedení kanalizačního řadu těmito ulicemi došlo k technickým problémům. Výkop kanalizace totiž zasáhl do charakteru podloží tak, že se lidem v okolí nejdříve začala ztrácet voda ve studních, a když stavebníci odkryli znovu původní výkopy a provedli hydroizolační práce, stalo se naopak, že stoupl tlak pramenů a voda začala prosakovat do okolních sklepů. Tyto potíže si vyžádaly další zásahy do povrchu obou ulic, takže už se nedalo dělat nic jiného, než provést opravu vozovky asfaltovým kobercem v celé šíři.

Na dotaz Slánských listů, zdali se technické problémy a vícepráce při kanalizaci nepromítly do vyšších nákladů celé akce, odpověděl starosta Ivo Rubík, že nikoliv. Naopak z této akce Kanalizace Kvíček byly ušetřeny 2,2 miliony Kč, které budou použity právě na kompletní asfaltové povrchy. Vše má stát 3,435 mil. korun a zbývající finance jdou do asfaltu z úspor při rekonstrukci ulice Na Chmelnici (1,1 mil.) a při rekonstrukci Kreibichovy ulice (100 tis.). V celé šíři bude tedy opravena část ulice K. H. Borovského od křižovatky s ulicí Na Chmelnici na úroveň části města Na Výsluní. Ulice Dr. Miroslava Tyrše bude opravena rovněž v celé šíři od křižovatky s ulicí Na Chmelnici, ale jen k mostku přes Šternberský potok.

To, že nový asfaltový koberec nebude směřovat až k sokolovně ve Smečenské ulici, má několik důvodů. Jedním jsou peníze, protože uspořené prostředky stačí pouze na uvedené práce, druhý, ovšem ten nejdůležitější, je právě mostek přes Šternberský potok. Jak uvedl starosta, ve městě probíhají revize všech mostků a právě v případě uvedené mostku je možné, že bude vyžadovat rekonstrukci. Bylo by tak nelogické a neekonomické nyní z obou stran vybavit příjezd k mostku zcela novým povrchem. Dá se tedy předpokládat, že k dotažení ulice Dr. Miroslava Tyrše dojde až po revizi či případné rekonstrukci mostku.

Sláva Pilík
04. 11. 2010, 16:51


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.22%

Spíše ano
graf

17.60%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3068
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát