Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 29. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Třicet šest slánských žadatelů o peníze neprošlo

V dalším roce fungování ojedinělého projektu, a to nenávratného příspěvku na obnovu domů ve Slaném až do výše 100 tisíc korun, bylo uspokojeno méně žadatelů, než tomu bylo loni i v roce předtím. Zatímco v obou minulých létech byly finanční příspěvky na zlepšení vzhledu nemovitostí ve Slaném poskytnuty většině žadatelů a částka se blížila až k pěti miliónům, letos tomu bylo jinak. Ze 60 žadatelů bylo nejen 12 vyřazeno pro nesprávné a podmínkám přidělení peněz nevyhovující podklady, ale také dalších 14, kteří sice měli správně podanou žádost, ale s ohledem na letos omezenější finanční prostředky nezískali dle kritérií dostatečný počet bodů. K tomu, že se čtrnáct potencionálních investorů ocitlo tak zvaně „pod čarou“, došlo hlavně proto, že z rozpočtu města byla do fondu obnovy domů v letošním roce vyčleněna menší částka, a to pouze 2,5 milionu korun, kterou „posílil“ pouze malý zůstatek z loňska ve výši 84 tisíc Kč.

Podle našich informací se žádostí sešlo plných šedesát a příspěvek od města tedy obdrželo 24 z nich. Jak vyplývá ze žádostí těch, kteří se do akcí na obnově svých nemovitostí ku zlepšení vzhledu města pustí, investice budou, včetně podpory od města v částce 2,584 mil. korun, v celkové výši přes 7,8 milionu Kč. Vzhled města by se měl zlepšit hlavně v centru, kde žadatelé uspěli nejvíce. Jde například o objekty na Masarykově náměstí, v Kynského ulici, Soukenické, Husově, Štechově, Vinařického, ale také ve Wilsonově ulici či Lázeňské, která například byla pro letošní rok zvýhodněna jako priorita města.

Přesto, že tentokrát město vyčlenilo menší částku, stále jde o ojedinělý projekt v republice, kdy Slaný nenávratným finančním příspěvkem (až do výše 100 tisíc) chce podpořit a zároveň přesvědčit soukromé majitele nemovitostí, aby přece jen přikročili k zušlechtění svého majetku, a tak se zároveň podíleli na zlepšení vzhledu svého města.

Sláva Pilík
15. 06. 2011, 12:46


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.22%

Spíše ano
graf

17.60%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3068
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát