Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 29. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

„Sběratel“ pokut ve Slaném narazil

Ve středu 26. srpna objevili ve slánském Kauflandu člověka, který chtěl odcizit zboží poměrně velké hodnoty. To by ještě nebylo nic zvláštního kdyby se později neukázalo, že tento lounský chmaták již den předtím kradli v Žatci.

Na místo po zavolání ochranky obchodu dorazili slánští strážníci. Při rutinním řešení případu nakonec vyměřili šestapadesátiletému Louňákovi blokovou pokutu, se kterou ale dotyčný nesouhlasil. Jak při kontrole dokladů zjistili, možná to bylo proto, že už jeden pokutový bloček za zaplacení pokuty u sebe měl. Den předtím ho totiž načapali v Žatci, kde za stejný prohřešek „vyfásnul“ pokutu tisíc korun. Možná se povedený poberta domníval, že odmítnutím pokuty se odpovědnosti za svůj čin zbaví nebo ji oddálí. Tito lidé totiž později, při projednávání jejich přestupku v přestupkové komisi, dělají až neskutečné obstrukce. Nedostavují se na jednání, mají všelijaké výmluvy a případ se tak velmi protahuje. Strážníci se ale ihned telefonicky spojili s příslušným odborem města, tam jim potvrdili, že je možné, aby se komise sešla hned a za několik chvil byl zloději vysloven úřední verdikt - 2000 korun pokuty na místě. Až poté byl delikvent propuštěn.

„U lidí, kteří nebydlí v našem městě, se snažíme tento způsob okamžitého řešení u přestupkové komise stále více využívat,“ potvrdil pro Slánské listy vedoucí slánské MP Pavel Štěpánek.

Pouze, když není možné případ řešit rozhodnutím přestupkové komise okamžitě a pachatel je z velmi vzdáleného místa, předává se řešení přestupkové komisi, která je místně příslušná trvalému bydlišti pachatele přestupku. Je třeba také vědět, že pokuty za přestupky jsou součástí příjmu toho kterého města či obce.

Sláva Pilík
16. 09. 2009, 10:39


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Článek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.22%

Spíše ano
graf

17.60%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3068
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát