Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 9. června 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Šéf Sněmovny Jan Hamáček a Kateřina Valachová:
Od nemocničního lůžka za závodníky

Kliknutím zvětšit
Šéf Sněmovny Jan Hamáček a exministryně školství Kateřina Valachová se šéfem korporace Linet Group Ing. Zbyňkem Frolíkem.

Tandem dvou sociálně demokratických politiků, šéf Sněmovny Jan Hamáček a exministryně školství Kateřina Valachová, minulý týden zavítal na Mělnicko a Kladensko. A kromě zdejších podniků zašel večer fandit na slánskou plochou dráhu.

Ještě předtím se ale oba zastavili ve firmě Linet v Želevčicích u Slaného, kde si prohlédli výrobu nemocničních a pečovatelských lůžek. Zastavili se hlavně u těch, která jsou speciálně určena pro domovy seniorů či léčebny dlouhodobě nemocných. Takových zařízení ve své funkci totiž navštívili spoustu.

Nezajímali se ale jen o produkty. S vedením společnosti probírali platové i jiné podmínky zaměstnanců, ale také nutnost zajištění kvalifikovaných zaměstnanců.

„Mohli jsme se na vlastní oči přesvědčit, že pořekadlo o zlatých českých ručičkách je pravdivé. Ve zdejší výrobní hale vzniká ten nejlepší zdravotnický nábytek na světě. Pochopitelně jsem se ale jako sociálně demokratický politik zajímal i o to, jestli jsou zdejší zaměstnanci za dobře odvedenou práci také dobře zaplaceni“ řekl po návštěvě Hamáček, který je lídrem středočeské kandidátky ČSSD do Sněmovny.

Zmíněné pořekadlo připomněla i dvojka téže kandidátky Valachová. „České zlaté ruce a hlavy se stále velmi dobře dokážou prosadit ve světě, nutně musíme řešit podporu získáváni nových pracovních sil. A také podporovat technické vzdělávání, a to na všech úrovních“.

Z firmy se přesunuli do nedalekého závodního areálu, kde se ten večer konala extraliga v ploché dráze družstev. „Před závodem jsme využili pozvání do depa, kde jsme omrkli stroje a popovídali se závodníky,“ prozradil šéf Sněmovny, pod jehož záštitou se závod konal.

„Je škoda, že se plochá dráha, která patří v České republice k tradičním motoristickým disciplínám, v posledních letech dostává trochu stranou ostatních sportů. Přitom loni česká reprezentace zaznamenala na mistrovství světa družstev v Mariánských Lázních skvělý úspěch,“ řekl Jan Hamáček.

„Slavné příběhy a tradice českých plochodrážníků dnes trochu bojují o své přežití, ale nové mladé talenty, které jsem viděla ve Slaném, dávají naději, že se na výsluní tohoto sportu zase vrátíme“ doplnila ho Kateřina Valachová.


-jan-
08. 09. 2017, 16:14


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Stanislava
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.32%

Spíše ano
graf

17.78%

Spíše ne
graf

15.22%

V žádném případě
graf

23.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2779
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát