Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 24. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

VIDEO: Školní výlet ze Smečna zasáhla tragédie

Kliknutím zvětšit
Na smečenské škole zavlál černý prapor. Foto Sláva Pilík

Město Smečno zahalil smutek. Při vzdělávacím školním zájezdu do Rakouska ve čtvrtek 7. května náhle zemřel žák osmé třídy místní základní školy. Tragédie, která se stala zcela neočekávaně a nedokázala jí zabránit ani okamžitá profesionální pomoc záchranářů, otřásla Smečnem, žáky a pedagogy místní školy i obcí Svinařov, kde Radek bydlel.

Cílem jednodenního studijního vzdělávacího zájezdu byla procházka Medvědí soutěskou ve Fischbacherských Alpách ve Štýrsku. Jde o trasu dlouhou asi dva kilometry a ve skalách ji tvoří pochozí lávky, žebříky a můstky kolem vodopádů řeky Mixnitz a skalních útvarů nad kaňonem. Cesta není nijak zvlášť obtížná a jak říkají pedagogové školy výprava čítající 37 žáků, tři členy doprovodu a dalších 5 dospělých měla navíc časté přestávky. Jak sdělila pro Slánské listy hlavní organizátorka školního zájezdu, k tragédii došlo zčistajasna na konci první etapy v hospůdce U dobrého pastýře ve výšce 1200 metrů nad mořem. Je to asi po dvou hodinách cesty a v místě bylo občerstvení a další odpočinek. Žák osmé třídy tu náhle při dosedání na lavičku omdlel a padl na zem. U stolu ale seděly dvě německé turistky - zdravotnice, které společně s touto učitelkou školy okamžitě poskytly první pomoc a zahájili oživování. Průvodkyně z cestovní kanceláře ihned volala o pomoc záchranáře. Přestože byli na místě velmi brzo a přiletěl i vrtulník záchranné služby, Chlapce se k životu přivést nepodařilo.

Postup při výběru a přihlašování dětí i postup v průběhu zájezdu byl, jak řekla pro Slánské listy ředitelka smečenské školy, standardní jako při jiných podobných akcích. Pedagogický sbor školy je touto neočekávanou tragédii velmi otřesen, škola ale vylučuje jakékoli pochybení při přípravě zájezdu, což dokumentuje systém přihlašování i informací před odjezdem. Také těsně před odjezdem autobusu byl, jako jindy, zjišťován momentální zdravotní stav účastníků.

Případ náhlého úmrtí chlapce začala okamžitě vyšetřovat rakouská policie a cestovní kanceláří byly učiněny potřebné kroky k přepravě těla do republiky.

Sláva Pilík
14. 05. 2009, 11:46


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Jakub
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.05%

Spíše ano
graf

17.76%

Spíše ne
graf

15.30%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3131
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát