Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 25. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Lídři slánských politických stran reagují na výsledky komunálních voleb

Kliknutím zvětšit
Poslední hlasovací lístky voliči do urny vhodili v sobotu ve 14 hod. Foto Libor Pošta

Před komunálními volbami, v tomto týdnu, jsme požádali lídry všech kandidujících stran ve Slaném o reakci na výsledky voleb. Do této chvíle nám svá vyjádření zaslali níže uvedení lídři. Komentář jsme zatím neobdrželi pouze od zástupce uskupení Volte Pravý blok. . 

 

Lucie Dobešová - Slánské Věci veřejné

Jménem 27 kandidátů klubu Slánské Věci veřejné chci především poděkovat všem voličům za hlasy. Získaných 4666 hlasů si velmi vážíme. Zavazují nás k pokračování v práci, kterou jsme počátkem tohoto roku započali. Budeme i nadále pravidelně v přímém kontaktu s občany Slaného, budeme se pravidelně zúčastňovat zasedání zastupitelstva, abychom po následující 4 roky byly co nejvíce informováni a alespoň jakožto občané města jsme mohli zvenčí
aktivně ovlivňovat dění ve Slaném.

Našimi hlavními cíly bude i nadále zlepšení života občanů v přidružených obcích a komplexní program volnočasového a sportovního vyžití pro děti, sportovce, ale i maminky na mateřské a seniory. Pevně věříme, že složení budoucí koalice bude pestřejší a více otevřené občanům, než tomu bylo doposud v předchozích volebních obdobích. Klub Slánské Věci veřejné bude pravidelně informovat své voliče na svých internetových stránkách http://slany.veciverejne.cz a setkávat se s nimi při různých příležitostech. DĚKUJEME.

 

Martin Dušák - ČSSD

Předně bych chtěl poděkovat voličům ČSSD za podporu v komunálních volbách. V těchto volbách získala ČSSD 6 mandátů, což je jeden z nejlepších volebních výsledků za posledních 20 let ve Slaném. Tohoto výsledku jsme dosáhli bez masivní volební kampaně, aniž bychom se podbízeli voličům cestou rozdávání balónků či pořádáním koncertů. Vsadili jsme na seriózní volební program, kvalitní kandidáty a slušnou volební kampaň. Nyní nás čeká čtyři roky práce a já bych si přál, abychom našli koaliční partnery, kteří nám pomohou realizovat podstatnou část našeho volebního programu. Na závěr bych chtěl pogratulovat vítězi voleb s tím, že se jednalo o regulérní vítězství.

 

Lubomír ŠMEHLÍK - SPOZ

Vážení spoluobčané, Slaňáci, jménem místní organizace Strany práv občanů Zemanovci děkujeme za důvěru, kterou někteří z Vás projevili vhozením hlasů pro naši stranu při komunálních volbách ve Slaném. I když se naši kandidáti do zastupitelstva města nedostali, činnost organizace nekončí. Budeme dál pracovat ve prospěch občanů města, sledovat práci Rady, zastupitelstva i městského úřadu a vyjadřovat svá stanoviska k řešeným problémům. Chceme být konstruktivní středovou opozicí a věříme, že už při dalších volbách přesvědčíme voliče o tom, že nejsme "Béčkem" nikoho a že si zasloužíme voličské hlasy ve větší míře.

 

Petr Janošec - TOP 09

Voliči - Slaňáci, rád bych nám, poděkoval za účast ve volbách. Zvolili jsme si zástupce města. TOP 09 má jednoho zastupitele a naši 4 kandidáti získali celkem 2,39% z celkového počtu hlasů! Necelých 1100 občanů, kteří nám dali minimálně jden křížek, věří našim kandidátů a politice TOP 09 a to je velký závazek!

Všichni jsme doufali, že v zastupitelstvu budou ti, kterým jsme dali hlas. Nastalo trochu rozčarování. Výsledky v porovnání s rokem 2006 jsou jiné, otázkou je, zda lepší. Výměna zastupitelů minimální a procentuální poměr stran ukazuje na nespokojenost s řízením města v minulém období a touze po změně.

ODS výrazně ztratila z 45% na 32% a příšla o 3 mandáty, ČSSD mají nepatrný rozdíl 1% a získávají o 2 mandáty více. KSČM také ztrácí, a to  z 15% na 11% a hlási ztrátu jednoho mandátu. Další, kdo odepisuje je koalice SNK a KDU-ČSL, ztrácí jeden mandát a z 11% padá na 8%. Volba pro Slaný v roce 2006 měla 3 mandáty a díky spojení s TOP 09 posiluje pozici o jeden mandát s nárůstem 1%. Nový vítr v podobě Unie pro sport a zdraví se ziskem 2 mandátů je výsledkem odlivů voličů, především od ODS.

Pokud se nám, jako občanům, nelíbili kroky radnice, na vysvětlování kterých si starosta Rubík za naše peníze, postavil ve zpravodaji Slánská radnice kampaň, např - atletický stadion, předražená výb.řízení, výstavba školky, která měla stát již minimálně 3 roky, nevyřešené parkování a našli bychom více podobných kauz - měli jsme hlasovat jinak! Sami jsme rozhodli!

Za TOP 09 musím konstatovat, že nás volby, co by novou stranu v komunální politice, zviditelnily. Lidé s námi počítají, mají očekávání a my všichni z TOP 09 ve Slaném, ať stávající členové nebo noví, uděláme pro naše krásné město maximum. Tady jsme doma - víc než si myslíte!

 

Vojtěch Kočka - KDU-ČSL

V prvé řadě blahopřeji ke zvolení všem novým zastupitelům Královského města Slaného a přeji jim v činnosti, která je čeká mnoho trpělivosti, nadhledu i úspěchů. Ať je práce pro město baví a je pro ně ctí.

Jsem velice rád, že se naší volební straně v tvrdém boji podařilo získat dvě místa v zastupitelstvu města, kde i další roky budeme působit pro jeho rozvoj, krásu i jeho plný život. Ať je Slaný stále pro všechny městem královským.

Doufám, že zastupitelstvem města bude opět zvolen starostou Slaného Ivo Rubík, který se velice zasloužil o jeho rozvoj po všech stránkách a přeji mu mnoho úspěchů v jeho dalším počínání.

 

Zdeněk Hořejší - Unie pro sport a zdraví

Unie pro sport a zdraví si nesmírně váží podpory, kterou jí obyvatelé Slaného vyjádřili v místních volbách.

USZ je ve Slaném zcela novým subjektem, nemá podporu v celostátní politice. Přesto se nám podařilo dosáhnout lepšího výsledku než KDU-ČSL, VV a SPOZ.

Zisk 9% hlasů a dvou mandátů považujeme za fantastický úspěch. Potvrdilo se, že témata našeho volebního programu oslovila nemalou část občanů města. Naši zastupitelé budou na jednání zastupitelstva prosazovat nejen cíle, s kterými šla Unie do voleb, ale také respekt k názoru druhých, skromnost a pokoru – to jsou věci, které na slánské radnici trochu chyběly.

Jediné, čeho litujeme, je nečekané odstoupení jednoho z našich kandidátů těsně před volbami. Nedal nám šanci nominovat za něj náhradníka. Díky tomu jsme přišli o třetí mandát (chybělo pouze 73 hlasů), který místo nás získala ČSSD.

Gratulujeme k výsledku všem stranám, které ve volbách uspěly. Věříme, že si důvěry voličů váží stejně jako my a v zastupitelstvu budou mít zájem občanů vždy na prvním místě.

 

Ivo Rubík - ODS

Jako předseda ODS ve Slaném chci poděkovat všem našim voličům za důvěru. Deset mandátů je pro nás velký úspěch. Při kandidujících devíti politických subjektech do zastupitelstva je počet získaných mandátů maximum očekávatelného a druhý nejlepší výsledek v historii slánské organizace. Slaný je pro ODS nejúspěšnějším středočeským městem v kategorii neokresních měst nad 10 tisíc obyvatel. Slaňáci projevili zcela mimořádný cit pro spravedlnost. Zažili jsme naprosto nechutnou negativní předvolební kampaň, která byla cílená především proti mně. Nijak jsem na útoky nereagoval a snažil se působit stále pozitivně. Výsledkem je, že všichni, kdo se na negativní kampani podíleli, se buď do zastupitelstva vůbec nedostali, nebo jsou odstrčeni na okraj. A téměř každý druhý slánský volič, který přišel k volbám, bez ohledu na jeho hlavní politickou orientaci, zakřížkoval moje jméno. Je to pro mne velké povzbuzení při další práci pro město. Gratuluji k úspěchu všem nově zvoleným zastupitelům.

 

Ladislav Peška - KSČM

S výsledky podzimních komunálních voleb jsme spokojeni jen částečně. Na jedné straně můžeme říci, že slánská levice  mírně posílila. Na straně druhé zde zůstává nadále výrazná převaha pravicové ODS. Vzhledem k tomu, jaké metody někteří představitelé a aktivisté této organizace v předvolební době používali, je to pro demokracii ve Slaném smutný výsledek.

Bohužel, většina slánských občanů zůstala v den voleb doma a tento jejich postoj tak umožnil vítězství ODS.  


 

Redakce
17. 10. 2010, 11:01


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Anna
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.05%

Spíše ano
graf

17.76%

Spíše ne
graf

15.30%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3131
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát