Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 20. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Na Dolíkách by mohl vyrůst nový dům pro seniory

Kliknutím zvětšit
Nějak takto by mohl areál domu pro seniory v budoucnu vypadat.

Ani viladomy, ani domy rodinné, či dokonce nějaký panelák. Nic z toho nemá vyrůst na volném pozemku města, který je situován na kraji současného volného pole ve Slaném na Dolíkách. Jde o lokalitu blízko „vojenského sídliště“ sevřenou ulicí Arbesovou a Jana Želivského. Právě tuto parcelu se město rozhodlo před třemi měsíci prodat a nyní o tom bude rozhodovat městské zastupitelstvo. Na prodané parcele o rozloze téměř pět tisíc metrů by totiž mohl vyrůst areál domu pro seniory.

Jak jsme již informovali o prodeji dvou parcel(menší na severu území o rozloze 1059 m2 pro výstavbu rodinných domů a větší jižní o rozloze 4750 m2 pro původní záměr výstavby dalších dvou viladomů) se rozhodlo na květnové městské radě. K těmto pozemkům se totiž město dostalo až nedávno, dávno poté, co začala výstavba osmi viladomů, která byla v sousedství parcely dokončena v březnu tohoto roku. Záměr prodeje byl městem odsouhlasen tedy až poté a na konci prázdnin podala nabídku koupě té větší z parcel jediná firma. Jde o slánskou firmu FISA s.r.o., která přijala podmínky města a seznámila ho se svým záměrem postavit na tomto území areál moderního domu pro seniory. Město si kladlo několik podmínek, za kterých svolí k prodeji tohoto území soukromému sektoru. Za prvé to je minimální cena za čtvereční metr, a to 900 korun. Druhou podmínkou je, že musí jít o bytovou výstavbu, což byla vlastně i podmínka, za které pozemky Slaný dostalo bezúplatným převodem od státu. Třetí podmínkou města je, že výstavba musí vizuálně navazovat na již stávající viladomy, tedy že nová stavba nebude vyšší, ale že minimálně tu musí vzniknout 14 bytových jednotek (tím chtělo město eliminovat možnost rozdělení celé parcely na výstavbu rodinných domů). Firma FISA ve své nabídce všechny podmínky přijala včetně další, kterou je povinnost pokračovat ve vybudování zatím slepé Kybalovy ulice tak, aby se komunikace napojila na ulici Jana Želivského. Po ukončení výstavby by pak byla komunikace za jednu korunu předána majetkově městu. Poslední podmínkou města bylo, že celá budoucí stavba musí být napojena na tepelný rozvod z městské kotelny, odkud byl již pro osm hotových viladomů vybudován nový teplovod.

Jak vyplývá z nabídky firmy, o které seznámil novináře starosta Slaného, firma FISA chce na zakoupené parcele vybudovat nový moderní dům pro seniory. Ten by měl mít nejméně 30 bytových jednotek, zároveň by v areálu bylo nejméně třicet parkovacích míst. Počítá se také s potřebným zdravotním dohledem a donáškou jídel do bytů i využitím denních služeb personálu klienty. Tedy s podobnými službami, jaké jsou běžné v městském Domě s pečovatelskou službou.

Předpokládané zahájení stavby, pokud prodej zářijové městské zastupitelstvo schválí, je na jaře roku 2010. Do konce stejného roku pak firma plánuje ukončení hrubé stavby a dokončení celého díla pak přichází na rok 2011. Podle starosty města je právě toto využití volné parcely pro město velmi přínosné, protože bytů pro seniory je stálý nedostatek. Na otázku, zdali město bude prodávat také zbylé území podobné velikosti, které ještě zůstává směrem k bytovým domům v ulici Jana Želivského, bylo odpovězeno, že toto nepřipadá v úvahu. Travnatou plochu v těchto místech chce město ponechat jako takzvané rozptylové území pro obyvatele blízkých domů. Mohou si tu například hrát děti, či lidé ze sídliště i odjinud chodit na procházky.

Byty v novém domě pro seniory mají být nájemní. Provozovat areál bude investorská firma a předpokládaný nájem za byt o velikosti 50 až 60 m2 by se mohl pohybovat v rozmezí osmi až deseti tisíc korun.

Sláva Pilík
18. 09. 2009, 11:12


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Článek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Vítězslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát