Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 24. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

VIDEO: Zloději se nestačili dostat ani k rohlíkům

Kliknutím zvětšit
Prodejnu p. Kroutilové v Poštovicích zachránili všímaví občané a policie. Foto Sl. Pilík

Poklidná obec Poštovice, několik kilometrů od města Velvary, zažila v sobotu 18. července před čtvrtou hodinou ranní útok zlodějů na místní prodejnu potravin. Trojice chmatáků ale nečekala, že do jejich činu zasáhnou všímaví občané. Jeden z nich, jehož jméno ale z pochopitelných důvodů neuvádíme, zahlédl, jak se někdo před prodejnou kryje před světlem projíždějícího auta. Pak už události následovaly rychle za sebou.

Všímaví občan telefonem vzbudil majitele prodejny a ti okamžitě zavolali policii. „Jeden ze zlodějů se schoval do skalky za vrbu a keře, my volali policajty a ti přijeli z Velvar. Byli tu během deseti minut,“ vzpomíná na okamžiky před zadržením pachatelů paní Markéta Kroutilová, majitelka a také prodavačka v jediné prodejně potravin v malých Poštovicích. Zloději o ničem nevěděli a když měli vysvětlovat policistům, kteří se náhle u jejich červené mazdy objevili, co tam dělají, hledali nejdříve výmluvy. „Jen tady spíme, co má být“, pronesl jeden z mužů drze. To ovšem policistům nestačilo a povedenou trojku - dva muže ve věku 22 a 24 a a dívku, která s nimi byla ve vozidle - sebrali. „Na služebně se prý doznali, že chtěli vykrást prodejnu ale přes mříže se do ní nedostali. Tak se chtěli nabrat aspoň pečivo, které už v tu dobu bylo čerstvé uloženo v uzamčené bedně před obchodem,“ říká Markéta Kroutilová.

To ale zlodějíčkové také nestihli, jen stačili částečně naštípnout zámek a poničili petlici. Poté zasvítilo světlo projíždějícího auta a po pár minutách si na ně „posvítili“ velvarští policisté. Podle některých informací jde o mladé lidi, kteří jsou ubytování v nedalekém statku ve Tmani, ale trvalé bydliště mají tito nenechavci v Kadani.

Jak Slánským listům řekla vedoucí obvodního oddělení Policie ČR npor. Olga Janouchová, obvinění bylo sděleno oběma mužům, žena byla vyslechnuta, ale podezřelá v případu není. Po výslechu byla propuštěna. „Policisté tento případ prošetřují ve zkráceném přípravném řízení a oba muži jsou podezřelí z trestného činu pokus krádeže a porušování domovní svobody páchané formou spolupachatelství. V letošním roce policisté staršího z pachatelů opakovaně prošetřují z trestného činu maření úředního rozhodnutí a jízda bez řidičského oprávnění,“ uvedla k případu také mluvčí kladenské policie Jana Steinerová.

„Policie tu byla téměř okamžitě a já bych jim chtěla touto cestou ještě jednou poděkovat za to, že včasným zásahem zachránili obchod. Moc děkuji také jednomu z našich sousedů, který si všeho jako první všiml a neváhal na to upozornit. To nebývá v současné době tak častým zvykem,“ vyslovila své díky Markéta Kroutilová.

Samozřejmě, že je jen dobře, když si lidé všímají věcí okolo. V Poštovicích si díky tomu zloději nemohli ani kousnout do čerstvého rohlíku a museli naopak skousnout hořkou pilulku v podobě policejního vyšetřování a následného obvinění či trestu.

Sláva Pilík
22. 07. 2009, 14:54


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 6 bodů. Průměrný počet bodů: 2

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Jakub
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.05%

Spíše ano
graf

17.76%

Spíše ne
graf

15.30%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3131
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát