Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 25. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Klobucké zastupitelstvo rozhodlo o novém nájemci hospody v Kokovicích

Kliknutím zvětšit
„Kokovické referendum“: Věra Henselyová přesvědčuje občany, že hospoda bude lepší. Foto Sláva Pilík

Několikaměsíční ostře sledovaný „boj o hospodu“, který se odehrál v Kokovicích u Klobuk od podzimu tohoto roku, zná svého vítěze. Poslední letošní jednání zastupitelstva, jež se konalo ve středu 16. prosince v Klobukách, rozhodlo poměrem hlasů 6:3, že kokovická hospoda může mít nového nájemce. Na průběh jednání a poznatky vedení obce jsme se zeptali starosty Klobuk Vladimíra Procházky.

Jaký byl průběh zasedání a od kdy by mohl být v hospodě nový nájemce?

Pokud se týká bodu o nájemci kokovické hospody, rozhodlo zastupitelstvo poměrem hlasů 6:3 ve prospěch nové žadatelky paní Henselyové. Proti tomu byli jak starosta, tak oba místostarostové (všichni ostatní byli pro - pozn. autora). Současná nájemkyně paní Dicková obdrží do konce roku 2009 v souladu se smluvními podmínkami výpověď a pokud využije tříměsíční výpovědní lhůty, byl by ukončen nájem k 1. dubnu 2010. Možné ale je i to, že paní Dicková nevyužije zcela výpovědní lhůtu a skončí dříve, což bychom umožnili. Novou nájemní smlouvu bychom pak podepsali podle data ukončení předchozího nájmu.

Jaký je v hospodě vůbec nájem a co si od změny nájemce obec Klobuky slibuje?

Nájem zůstává stejný jako předtím - pouze 500 korun měsíčně. Je to proto, že chceme hospodu zachovat, i když výnos z ní má nájemce jistě malý. Na údržbu přitom doplácíme, například za rok 2009 to bylo asi 15 tisíc korun, které jsme vydali za výměnu oken u WC a sklepů. Od změny si toho příliš jako úřad neslibujeme, ale doufáme, že se naplní sliby nové nájemkyně a jejích přátel, které hovoří o zkulturnění prostředí, pořádání divadel, akcí jako setkání matek, o pořádání tanečních zábav a podobně. Prý budou také iniciovat sportovní turnaje, zejména ve stolním tenise.

Jak jsme již v předcházejících článcích ve Slánských listech avizovali, zastupitelstvo Klobuk, pod které Kokovice a také tamní hospoda správně patří, skutečně přihlédlo k výsledkům voleb, byť poměrně těsným. Boj o hospodu tak zná svého oficiálního vítěze. Zdali to bude skutečné vítězství také pro občany a hosty v hospodě, to by měl ukázat slibovaný nový přístup v chápání hospodského zařízení jako místa s pohostinnou atmosférou. Zdali se podaří, že hospoda v Kokovicích bude skutečně lepší, to nebude v příštím roce obtížné posoudit. A většina z místních by jistě ráda věřila, že poměrně kuriózní volby o tom, kdo má být hospodskou, se již nebudou opakovat.

Sláva Pilík
22. 12. 2009, 13:53


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 8. Čtenáři celkem udělili: 32 bodů. Průměrný počet bodů: 4

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Anna
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.05%

Spíše ano
graf

17.76%

Spíše ne
graf

15.30%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3131
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát