Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 21. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

VIDEO: Kulový blesk zasáhl dva chlapce z Bratkovic

Kliknutím zvětšit
V této zděné čekárně se oba chlapci chtěli schovat. Foto Sláva Pilík

K těžké tragédii mohlo dojít ve čtvrtek kolem půl šesté večer v Bratkovicích. Za silné větrné bouře tu uhodil blesk do dvou nezletilých chlapců, kteří zásah přežili jen s velkým štěstím. Přesto byli zranění tak vážně, že oba musel dopravit vrtulník záchranky do pražských nemocnic.

Jak pro Slánské listy vypověděla kamarádka matky mladšího z chlapců třináctiletého Davida paní Daniela Landová, která byla v osudnou chvíli právě v této rodině na návštěvě, byli se oba kamarádi - David a o rok starší Pepík v blízkém Straškově koupat. Když se vrátili, řekli doma, že si budou ještě hrát na blízkém plácku s míčem. Nic netušíc stříleli na malou branku a když začalo pršet a přišel velký vítr s nečekanou bouřkou, schovali se do blízké zděné autobusové čekárny. Po chvíli došlo k překvapivé události. Přestože v okolí zastávky je spousta vysokých stromů, udeřil blesk přímo do objektu čekárny. Podle některých názorů přímo z místa události mohlo jít o úkaz tzv. „kulového blesku“, který zasáhl spíše náhodou právě čekárnu, která má místo okna kovovou mříž.

Mladší David se, podle některých informací, právě držel mříže a díval se ven, starší Pepík stál za ním, když přišel blesk a oba je zasáhl. Mladší z kluků měl po zásahu blesku popálenou hruď a záchranářům si stěžoval na to, že necítí vlastní nohy. Jak říká paní Landová, starší Pepík se zachoval velice obětavě. Přestože sám byl zraněn na pravé straně těla, kde mu blesk zasáhl nohu, hlavu a také záda a neslyšel na jedno ucho, dotáhl zraněného Davida do blízkého domu. Tam již dospělí zařídili všechno potřebné. Zavolali záchranku a také informovali rodiče obou dětí.

„Záchranka měla určité potíže, protože u Skůr byl padlý strom přes silnici, ale přesto tu byli ze sanitkou velice rychle,“ řekla pro Slánské listy Daniela Landová.

Vrtulník letecké záchranné služby Praha poté transportoval oba ošetřené pacienty do pražských nemocnic. Popálený David byl předán ve Fakultní Thomayerově nemocnici na dětské JIP a druhý s poruchou sluchu na ORL ve Fakultní nemocnici v Motole.

Sláva Pilík
27. 07. 2009, 15:18


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Článek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Magdaléna
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát