Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pondělí 17. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Padesát pět automatů míří do Slaného

Kliknutím zvětšit
První nové parkovací automaty mají přijít do Soukenické ulice. Foto Sláva Pilík

Jak již Slánské listy předběžně informovaly, Slaný chce zlepšit možnost parkování v centru města a v jeho samé blízkosti pomocí parkovacích automatů. Na pomoc má přijít nápad, který v některých ulicích bude realizovat česká firma Citymeter s. r. o.. Srpnové jednání městské rady se zabývalo výsledky jednání mezi městem a uvedenou společností, které by mělo vyústit v podepsání konkrétní smlouvy.

Rada města měla k nabídce firmy celkem deset nových požadavků, s nimiž až na jediný případ firma souhlasila. Podle smlouvy by se tak ve městě mělo objevit již letos 25 parkovacích automatů a příští rok ve druhé etapě dalších třicet. Rada požadovala dále například, aby sloupky měly určitý historický prvek reliéfu, aby smlouva byla uzavřena na pět let s možností dalšího prodloužení, aby firma před instalací sloupku na své náklady prověřila inženýrské sítě vedoucí pod povrchem či například to, že odpovědnost za zasílání dokladů o parkovném je čistě na firmě Citymeter. Firma na druhé straně nesouhlasila s návrhem rozdělení výnosů z parkovného. Město navrhovalo 60 % pro sebe, ale rada nakonec souhlasí s rozdělením 55 % pro město, 45 procent pro firmu.

Letos by tak mělo být osazeno automaty sedm míst v Soukenické ulici a 18 míst ve Štechově ulici. Tam by dále, ale dle dohody až v roce 2011, mělo přijít dalších osm parkovacích automatů a také dva do ulice Na Hradbách. Další parkovací automaty z třiceti pro příští rok by měly být umístěny v ulicích Třebízského, E. Beneše a na Smetanově náměstí. Ve výhledu zůstávají také místa na Masarykově náměstí, Komenského náměstí a v ulici Kynského.

Pokud se týká charakteru plateb parkovného u nových automatů, zůstalo při tom, že sazba je 10 korun za hodinu, ale automat dokáže vyhodnotit platbu i korunovou, za kterou může parkující stát na určeném místě šest minut. Připomínáme, že uživatel bude moci použít mince 1,2,5,10 a 20 korun, přístroje mají možnost přijímání rovněž mincí Euro a zaplacení parkovného je sledováno rozsvícenou zelenou diodou, nezaplacené parkování pak červenou. Automaty nepotřebují přívod elektrické energie a jsou schopny pracovat v teplotách v rozmezí -40 až + 80 stupňů Celsia a mají další různé možnosti nastavení.

Sláva Pilík
27. 09. 2010, 15:08


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

xkolja - 27. 09. 2010, 21:06:14
...
Zase někdo přemýšlí, jak obírat lidi a vydělávat na parkovacích místech, které jsou určeny pro všechny. Tohle neschvaluju.

Dnes má svátek Milan
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.12%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.27%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3098
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát