Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 20. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Chodník nebo nechodník?

Kliknutím zvětšit
Zarostlý chodník u vlakového nádraží ve Slaném. Foto: Lenka Svobodová

Také pravidelně využíváte komunikaci vedoucí kolem slánského vlakového nádraží? Pak vás jistě zaujal chodník – nechodník vedoucí podél oploceného pozemku vedle nádražní budovy.

Pokud se rozhodnete využít služeb Českých drah, budete muset překlenout několik překážek „na stezce odvahy ostrova s pevností If“.

Na velkou vzdálenost od centra města si postěžuje nejeden cestující, který se rozhodne pro tento druh dopravního prostředku. Sotva vyjde před omšelou stařičkou budovu se vzpomínkami zašlé slávy vlakového nádraží, dychtivě prahnoucího po novém kabátě, padne na něj zoufalost a zároveň deprese z okolního stísněného prostředí. Zašedlé fasády domů, nepořádek, přítomnost blízkých sběrných surovin nedávají možnost prostoru k radostnému uvažovaní, jak nádherný je dneska den.

Pokud pomineme estetickou stránku a přejdeme k praktické, náhle se před naším ohromeným človíčkem objeví problém bezpečnosti. Žádný přechod pro chodce se ani po dlouhém rozhlížení v okolí nenajde. Je nucen vstoupit do křižovatky na vlastní nebezpečí.

A ejhle, záchrana. Zaraduje se. Po straně nádražní budovy směrem od vchodu k zimnímu stadionu je chodník. Totiž v podstatě pouze jeho torzo. Kdysi tu nějaký býval. Je tomu však velmi dávno, kdy plnil svůj účel. Časem jej pohltla prorůstající zeleň, plevel a tráva. Dopravní značka označující autobusovou zastávku se krčí pod korunou vzrostlé břízy, jakoby se na to už nemohla dívat. Kdybyste ji chtěli zahlédnout, musíte velmi bedlivě sledovat známou modrobílou barvu a spíše její přítomnost odhadnout. Před ní je ještě chodník vyšlapaný, ale o pár kroků dál jako by přestal existovat. Lidé vyrážející na svou další cestu zde musí, chtě nechtě, vkročit do vozovky. Ne jedenkrát se stalo, že chodec náhle vstupující do dráhy projíždějícího auta ohrozil sám sebe i řidiče za volantem. Tak šťastnou cestu.

Lenka Svobodová
27. 11. 2012, 14:30


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Vítězslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát