Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 16. ledna 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Zazpívali jsme si s dívčím sborem z Velké Británie

V naší škole se snažíme děti nejrůznějším způsobem motivovat ke studiu cizích jazyků. Vyučující zapojují do výuky moderní audiovizuální techniku, od CD přehrávačů, přes počítače, internet až po interaktivní tabule s interaktivními učebnicemi. Zveme na besedy naše bývalé žáky, kteří v soukromí nebo ve své práci využívají znalosti cizích jazyků. Naši žáci se svými učiteli vyjeli už několikrát do ciziny. Nejenže toužili poznat cizí kraje, ale také si chtěli v praxi vyzkoušet to, co se naučili v hodinách cizích jazyků.

V sobotu 24. 10. 2009 nemuseli kluci a holky ze Zlonic nikam jezdit, přesto si pěkně popovídali v angličtině. Ve zlonickém chrámu Nanebevzetí Panny Marie vystoupil pěvecký sbor nejstarší soukromé dívčí školy ve Velké Británii, Godstow Scholl Children Choir. Vedení sboru této školy nabídlo spolupráci nejen našemu pěveckému sboru, ale celé základní škole. Pěvecký sbor zlonických učitelů a žáků piloval skladby, se kterými vystoupil společně s anglickými děvčaty. Ti, kdo nezpívají, oprašovali anglické obraty, nebo připravovali upomínkové dárky, protože před koncertem bylo plánováno společné setkání v Památníku Antonína Dvořáka. Tady společně posvačili a po krátké chvilce rozpaků se rozvinula čilá konverzace. Když si někdo na něco nemohl vzpomenout, vypomohli vyučující anglického jazyka, kteří zase měli možnost vyměnit si zkušenosti se svými anglickými kolegy.

Oba sbory svým zpěvem ve zlonickém kostele potěšily posluchače, koncert byl pro všechny přítomné pěkným uměleckým zážitkem. Zloničtí kluci mohli na anglických dívenkách v slušivých červených uniformách oči nechat. Po koncertě si české děti vyzvedli rodiče, pro anglické přijel autobus, který je vezl do Prahy, kde jsou ubytovány. Jak rodiče, tak autobus museli čekat. Dětem se vůbec nechtělo se rozloučit. Všichni si vyměňovali navzájem e-mailové adresy a povídali si a povídali. Zloničtí učitelé ani nevěřili svým očím a uším, ale měli ze svých žáků radost. Možná, že za rok přijedou hosté z Londýna znovu, anebo se my vypravíme k nim. Byla navázána hezká spolupráce, přáli bychom si, aby pokračovala i v budoucnu.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Uvítání hostů
Kliknutím zvětšit
Seznamování
Kliknutím zvětšit
Předávání dárků
Kliknutím zvětšit
Koncert v kostele

27. 10. 2009, 11:13
Věra Nídrová


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Drahoslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.58%

Spíše ano
graf

17.58%

Spíše ne
graf

14.17%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1320
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát