Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 16. ledna 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Zápis do 1. třídy

20. a 21.1. 2012 proběhl v naší škole zápis předškoláků. Každým rokem se snažíme přivítat malé předškoláky trošku netradičním, novým způsobem. To proto, aby se budoucí školáci seznámili se školou a zároveň, abychom my dospělí zjistili, jestli jsou na školu dobře připraveni.

Mnozí předškoláci do naší školy nepřišli poprvé. Na začátku ledna se u nás byli podívat se svými učitelkami a kamarády z mateřinky. Navštívit nás přišly děti ze školky ve Zlonicích a Dřínově.

Své budoucí kamarády mrňousky přivítali žáci z osmých tříd, kteří je provedli po škole a připravili pro malé poutavý program. Některé děti vyráběly roztomilé sněhuláčky, jiné zase připravovaly krásné masky na karneval. Samozřejmě za vydatné pomoci svých starších kamarádů, kteří je v rámci projektu Starší učí mladší navštívili v prosinci v jejich mateřských školách.

Proto také děti při zápisu velmi dobře překonávaly prvotní ostych. Vždyť na ně ve vyzdobených třídách čekali právě ti kamarádi, které už dobře znaly.

Letos se zápis nesl ve znamení kalendářního roku. Každá třída byla vyzdobená v duchu jednoho ročního období. Děti musely třídit oblečení, které by oblékly třeba v zimě. Počítaly ryby v rybníce nebo slunečnice, které kvetou v létě. V létě také tábořily ve stanu a schovávaly se do něj nebo za něj. Pro děti to byla zábavná hra a my jsme si vyzkoušeli, jak je na tom ten který žáček s prostorovou orientací. Samozřejmě, že nechyběl podzimní drak Mrak, kterému jsme museli poskládat mašličky a tím jsme vyzkoušeli jemnou motoriku budoucích žáčků. Porovnávali jsme jablka a hrušky, které jsme natrhali z podzimního stromu. Na jaře se nám narodilo na tabuli spoustu mláďátek, která hledala své zvířecí maminky. Všechna byla popletená, ale děti jim pomohly, aby se ke svým maminkám mohla vrátit. V zimě děti modelovaly sněhuláka z kuličkové modelíny, která se jim moc líbila. Musely při tom vědět, co je větší a co menší. Velkým zážitkem pro děti byla práce s interaktivní tabulí, kterou si pamatovaly z návštěvy školy, ale ne na všechny se tenkrát dostalo. Nyní si ji mohl vyzkoušet každý předškolák a my jsme si zase prostřednictvím techniky vyzkoušeli znalost barev a geometrických tvarů.

Vyjmenovala jsem zde jen zlomek aktivit, kterými budoucí žáci prošli. Kdybych měla vyjmenovávat všechny, byl by to opravdu dlouhý článek a to asi není podstatné. Nedůležitější pro nás je to, že se dětem v naší škole líbilo a že se, třeba i díky zápisu, budou do školy těšit.

Na začátku září je opět přivítají jejich noví velcí kamarádi a s radostí i my všichni ostatní.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Jaro a mláďátka
Kliknutím zvětšit
Léto
Kliknutím zvětšit
Podzim
Kliknutím zvětšit
Zima
Kliknutím zvětšit
U interaktivní tabule
Kliknutím zvětšit
Máme výhodu, jsme na to dvě
Kliknutím zvětšit
Všechny úkoly splněné

31. 01. 2012, 10:16
Mgr. Světlana Kopecká


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Drahoslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.58%

Spíše ano
graf

17.58%

Spíše ne
graf

14.17%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1320
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát