Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 16. ledna 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Návštěva z Brazílie a beseda o Tunisu

Oslavy Dne jazyků jsou pro nás již každoroční tradicí. Tento rok jsme uspořádali cyklus přednášek o práci v Tunisu a o Brazílii.

O Tunisu a delegátské práci vyprávěla naše bývalá žákyně Jana Pascová. Slečna Pascová v Tunisu posledních několik let pracovala a pro děti bylo její vyprávění velmi zajímavé. Povídala si s nimi o tom, co musela umět, aby se mohla stát delegátkou, ale dostalo se i na další zajímavosti. Její vyprávění o Tunisu a tamních tradicích přineslo spoustu dětských otázek, asi nejzajímavějším tématem pro ně byla svatba. Slečna Pascová mluvila velmi poutavě, proto děti přednáška zaujala, což dokládala řada dotazů, na něž téměř nestačila odpovídat.

První říjnové pondělí bylo pro osmé a deváté ročníky trochu neobvyklé. V rámci Dne jazyků se uskutečnila beseda s přítelem paní učitelky Provazníkové, který pochází z Brazílie. Přijel do Evropy v rámci služební cesty, a tak využila příležitosti a pozvala ho k nám do školy.

Beseda probíhala v anglickém jazyce. Octávio Paschoal si připravil pro žáky poutavou prezentaci o své rodné zemi. Vyprávěl například o ročním období, kdy v Brazílii je zima a v Čechách léto, o velkých brazilských městech, o sportu a své práci.

Děti poznaly, že pokud budou umět cizí jazyky, mají otevřenou bránu do světa. Nejprve se samy podceňovaly a měly strach komunikovat v anglickém jazyce, ale po chvíli se zbavily studu a mluvily (situace je k tomu donutila – byly před někým, kdo neumí česky). Sami žáci viděli, že jsou schopni naslouchat a hovořit v anglickém jazyce. Naučili se také některá portugalská slovíčka, která třeba zrovna v Brazílii jednou použijí.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Beseda o Brazílii
Kliknutím zvětšit

19. 10. 2012, 14:52
Mgr. Barbora Linhartová, Marie Provazníková


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Drahoslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.58%

Spíše ano
graf

17.58%

Spíše ne
graf

14.17%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1320
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát