Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 23. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Lyžařský výcvik - Benecko 2013

Lyžařský výcvik patřil dlouhá léta k neodmyslitelné součásti tělesné výchovy. Byl vždy realizován v sedmém ročníku a účast byla prakticky povinná. Až moderní doba udělala této tradici přítrž. V současné době, která k výchově a vzdělání přistupuje mnohem více liberálně, již lyžařské kurzy nejsou povinné a to především z ekonomických důvodů. O to více mě těší, že se nám zatím daří tuto tradici udržet a nepřerušovat, i když již dávno nejezdí na lyžařský kurz pouze žáci sedmého ročníku, ale prakticky všichni zájemci z řad žáků druhého stupně. Jsou tací, kteří jezdí pravidelně každým rokem a nechyběli ani letos, protože ví, že je to již naposledy, jelikož jsou žáky devátých ročníků. Jiní jeli letos poprvé a my doufáme, že se s nimi potkáme na horách i příští rok.

Jaký byl letošní lyžařský kurz? Již pátým rokem jste mohli průběh celého kurzu sledovat na internetových stránkách školy, kde byly pravidelně vkládány fotografie a videa. Díky této možnosti jste mohli pozorovat, jaké pokroky naši lyžaři udělali. Ovšem stále musíme mít na paměti, že hory jsou mocnější a občas pokoří i moderní internetové spojení, ale s tím jsme se vždy vypořádali. I přes tyto komplikace a nepřízeň počasí jsem přesvědčen, že si děti hory opravdu užily. Lyžování se kvůli nepřízni počasí zkracovalo pouze jednou. Spoustu legrace jsme si užili nejen na sjezdovkách, ale také na běžkách, které každoročně tvoří součást kurzu. Díky tomu, že škola vlastní vybavení pro patnáct běžkařů, měly děti zkušenosti s tímto typem lyžování již z hodin tělesné výchovy, kde běžky využíváme. Nevynechali jsme ani zábavný snowtubing, který již léta patří ke zpestření horských zážitků.

Nutno ovšem říci, že lyžařský kurz není pouze o lyžování samotném, ale také o lásce a úctě k horám a přírodě, o navazování nových sociálních vazeb či o spolupráci a pomoci. Z těchto důvodu udělám maximum pro to, aby se kurz konal i příští rok, i když žáků ubývá. Budu doufat, že se najdou tací, kteří budou mít o lyžařský kurz zájem.

Závěrem bych rád poděkoval panu Kubáskovi a Úřadu městyse Zlonice za finanční podporu lyžařského výchovně výcvikového kurzu, bez které by se již letošní ročník asi nekonal.

Horám zdar!


Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Druhé družstvo
Kliknutím zvětšit
První družstvo
Kliknutím zvětšit
Vycházkové odpoledne
Kliknutím zvětšit
Vítězové ve slalomu a běhu na lyžích

15. 02. 2013, 07:47
Mgr. Jan Tůma


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Teodor
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.33%

Spíše ne
graf

14.32%

V žádném případě
graf

19.93%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1229
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát