Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Konečně pravá neděle

Neděle je od slova nedělat. To vím dávno, ale málokdy se tím řídím. Málokdy mám příležitost se tím řídit. Minimálně chce rodina jíst, takže vařit musím. Bohužel pro mě a naštěstí pro rodinu nepatřím k těm ženám a matkám, co nevaří. Ani si takovou situaci neumím představit.

Zrovna dnes jsme se sousedkou klábosily přes plot a na toto téma také přišla řeč. Jak si muži váží ženské práce teprve ve chvíli, kdy je život donutí takovou práci sám vykonávat. Jak teprve poté ocení a začnou obdivovat svou bývalou manželku, že stihla chodit do práce, vařit, prát, uklízet a starat se o děti. Jak některé ženy mají na vaření talent jaksi od přírody a jiné se za celý život nenaučí vařit chutně. A jak si to dokonce některé ženy uměly zařídit a nevaří vůbec.

Zmínila jednu známou či známou své známé, která v životě neuvařila ani polévku. A to má manžela a tři děti. Děti, dnes už větší, dostanou každé 100,-Kč na den a za to se celý den stravují. Večer se pak buď jde na večeři do restaurace nebo si každý vezme něco studeného. A o víkendech zrovna tak. Buď oběd či večeře v restauraci, jinak se každý musí o sebe postarat sám. Vaření prý nenávidí a nic ji vařit nedonutí. Tiše jí závidím. I když si nejsem jistá, že bych to dokázala či že by mi to na dlouhou dobu vyhovovalo. A také jsme se sousedkou přemýšleli o tom, jestli to tuhle nevařící ženu nakonec nevyjde levněji takový oběd v restauraci, než kdyby musela nakoupit maso a vše ostatní a celé dopoledne stála u plotny a vyvařovala. Oč zajímavěji asi tráví svůj volný čas.

Ale i já jsem dnes tak říkajíc světila neděli. Ne že bych nedělala vůbec nic. A dokonce jsem měla v plánu i pokračovat v zateplovacích pracích, ale dopoledne jsem vařila a přítel se pustil do práce sám. Pak došla perlinka, takže na mě tato práce už nezbyla. A protože byl dnes tak krásný slunečný den, vytáhla jsem konečně své nové lehátko, také plavky ze skříně, knížku a lehla si na zahradu pod stromy s knihou v ruce a s CD přehrávačem natolik nahlas, abych ho slyšela až ven. Přítel už v tu dobu odjel domů a já si libovala, jak je to nádherné, žít sama bez muže, že se tu můžu bezostyšně vyvalovat na sluníčku a nemusím nikomu skládat účty, jestli něco dělám či nedělám. Prostě báječná neděle. Aspoň pro mě.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Václava Hrabáková, Černuc
06. 06. 2010, 20:44


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Lukáš
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.36%

Spíše ne
graf

14.26%

V žádném případě
graf

19.97%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1227
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát