Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 23. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Láska přichází s kamionem

Jó, to si nedovedete představit, jaké to byly nervy. Všechny spolužačky vyprávěly, jak jsou zamilované a jak se nemohly učit vyjmenovaná slova, protože byly venku s tím, nebo tamtím.

A já jsem si vesele odříkávala mýt, mydlit, obyvatel, byt, ale žádné poutavé vyprávění jsem neměla.

V pondělí se mi totiž líbil Kuba, v úterý Martin a ve středu jsem nechtěla vidět ani jednoho, protože mě tahali za culíčky!

Netrvalo to dlouho a já si to uvědomila. To byl on. Ten, který nehraje s klukama na střílečku, ale raději staví hrad, ten který si povídá i s holkama a vůbec je nezlobí jako ostatní. Vašíček, to byl prostě ideál…

 

Jenže dovedete si představit, co následovalo záhy. Musela jsem přijít na způsob, jak se neztrapnit a přeci jen si získat jeho přízeň. Ale jak? Pořád se jen kolem něj motá ta Adriana! Má dlouhé blonďaté copy! A to se mu určitě líbí. No ale zase neumí vyjmenovaná slova a minulý týden jela v černém vagónku!

Totiž, abyste rozuměli, máme ve škole velikou nástěnku a na ní vlak. Ve vlaku máme svoje fotky a když někdo hodně zapomíná, tak jede v zadním vagónku a kdo zapomíná a zlobí nejvíc, jede na uhlí! A ten nejhodnější jede na lokomotivě. A já už tam taky jednou jela, heč!

 

No a ona Áďa zlobí, i když má dlouhé copy! Jenže jí má každá rád, protože nosí vždycky všelijaké bonbony. Její maminka je cukrářka a  je moc hodná, ale Adriana ne.

Moc jsem chtěla, aby si Vašíček hrál se mnou. Ale on si mě nevšímal. To jenom někdy.

 A tak jsem to vymyslela! Musím se poradit s maminkou. Ta přeci bude vědět, jak se dá takový kluk zaujmout.

 

 A taky že ano. Dostala skvělý nápad. Hned druhý den mi přinesla takové puzzle, byl to krásný kamion. Ani jsem nemohla dospat, jak jsem se těšila, až mu ho dám.

No a představte si, jakou z něj měl radost. Hned si se mnou hrál, a pak jsme si řekli, že teda budeme spolu chodit. Holky mi to moc záviděly. Jenže pak si zase začal hrát s Adrianou, protože už nebyla na černém vagónku a já jsem mu řekla, že už s ním nechci chodit, protože to není fér!

 

Taková láska byla ještě úplatná a pomíjivá. Přesto si jako včera vybavuji, jak jsem s napětím předávala kamion a pozorovala reakci.Na to se prostě nezapomíná! Kdo ví, jestli nemá Vašek ještě dnes kamion na poličce… Vždyť to byla taková láska!

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Kateřina Helena Oslejšková, Gymnázium Slaný, 2. ročník
26. 01. 2010, 21:09


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 11. Čtenáři celkem udělili: 45 bodů. Průměrný počet bodů: 4.09

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Teodor
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.33%

Spíše ne
graf

14.32%

V žádném případě
graf

19.93%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1229
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát