Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 20. února 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Z čeho máme tu energii pro život?

Život je pes a my jsme patník. To je dobré přirovnání. A když jsme od hlavy až k patě smáčeni tou hnusnou, smradlavou močí života, v čem hledáme tu radost? Myslím, že v tom, čemu říkáme "drobnůstky, malé radosti". Naději na to, že bude lepší den -  na něco se těšíme. Naději na to, že nějaká práce bude hotová. Cítím se mizerně. Ale cítím nádherný, spalující nepřirozeně euforický pocit z prosté věci - víkend je tady!
Celý týden byl na nic. Doháněli se poslední známky, každý den jsem trávila učením několik hodin (což je pro mě dost nepřirozené) a pořád dokola počítala průměr na vysvědčení. Skončila jsem u konečného a dnes ujištěného čísla: 1,41. Chtěla bych jít na gymnázium, tady ve Slaném. Ouha, ta nervozita. Kolik kamarádů z mojí "vysněné střední" jsem obepsala, jak je to se setinovým číslem průměru? Docela dost a žádná odpověď jistá. A jít do Prahy. Skvělé humanitní gymnázium, ale... Taky by mě tam musel někdo pustit bez sebezapření - což zatím nehrozí. A taky se tam nemusím dostat - a to je důležitější. Hovorově řečeno ty přijímačky budou těžké "jako sviň". Nakonec ale přišla obrovská úleva. Setinová čísla nic neznamenají. Dnes jsem zachránila známku z přírodopisu - splňuji to. Skvělý pocit. Jsem po tom týdnu utahaná jedním z nejhorším způsobů. Od pondělka prakticky nespím. Nejdříve jsem měla nesrovnané režimy, poslední dva dny jsem vstávala na doučování (ano, podržte se židle) z tělocviku před šestou ráno. Špatný týden.
Ale teď mám skvělý pocit. Přichází víkend, konečně skautská schůzka po více než čtrnácti dnech, v sobotu mohu spát do desíti. To je i přes všechno ostatní nehezké docela fajn, ne? V uších mi zní ta písnička od Daniela Powtera - Bad Day. V jistých bodech výstižné.
Takže v čem tedy sháníme sílu na to "jít dál"? Jsou ty drobné radosti vůbec drobné, když tolik pomáhají? Kdo ví, ale asi ne. Co bychom si bez nich počali, že? Je to mnohem víc, než drobné potěšení. Nadzvedne to duševní úroveň. Smějeme se, i přes trápení uvnitř. Ale kdybychom naopak žádná neměli a měli smůlu v drobných věcech, vypadalo by to jinak.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Úsměv, prosím :)

Alžběta Dyčková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
08. 01. 2010, 14:35


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 10 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Andrea37 - 08. 01. 2010, 18:27:19
Nezklamalas,Betty,díky za skvělý zážitek....

Dnes má svátek Lenka
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.32%

Spíše ano
graf

17.78%

Spíše ne
graf

14.21%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1344
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát