Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 20. února 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Miri Nikolaj vs. Nikola Sedloňová

Obě tyto jména, názvy, nebo říkejte si tomu, jak chcete, už jsou neodmyslitelně spjaty se mnou. Pojem „Nikola Sedloňová“ mě provází už od útlého dětství, ba co povídám, vlastně od narození. Jsem tak uvedená ve všech důležitých papírech, podepisuji se tak na žákovskou, učebnice, sešity, když přebírám poštovní zásilku, představuji se tak při poznání nového člověka, ve škole funguju pod tímhle jménem vždycky a nikoho nenapadne, kromě nějakých praštěných přezdívek, říkat mi nějak jinak.

Na druhé straně barikády ovšem stojí druhý pojem – „Miri Nikolaj“. Dalo by se říct, že je to jakási přezdívka, i když, občas mi přijde, že už je to spíše moje druhé jméno. Poprvé se toto dvousloví objevilo kdesi v mých pradávných - z dnešního pohledu - povídkách. Jmenovala se tak hlavní postava, princezna z království na jiné planetě. Až po nějakém čase jsem to začala používat jako svůj nick všude na internetu. Miri Nikolaj jsem byla na různých chatech, mailech, diskuzích a podobně. Ovšem vždycky, když jsme vypnula počítač, jsem byla zase ta stará známá Nikola.

A potom nastal onen zlom – z pouhopouhých internetových kamarádů se totiž začali stávat reální a ti nemohli tušit, že onen většinou zelený nápis se ve skutečnosti jmenuje Nikola. Nemohla jsem to nějak ovlivnit, zastavit, zabránit, nebo tomu pomoci, prostě ze mě zčistajasna byla Miri. Nikdo se mnou nedebatoval o tom, jaké mé skutečné jméno a ani při osobním setkání se mě na to většinou nikdo neptal. Z počátku mi to přišlo strašně divné, vždyť to přece není moje jméno, tak proč mi tak všichni říkají? Je až s podivem, že za tak krátký čas asi patnácti měsíců jsem obrátila absolutně na jinou notu. Dnes už mi přijde skoro divné, když mi někdo z lidí, které jsme poznala přes internet, řekne „Nikolo“. Miri se totiž stalo mým druhým jménem a na sociální síti facebook, kde se střetává reálný svět školních a kroužkových kamarádů s přáteli internetovými, se dokonce jmenuji Nikola Miri Sedloňová. Učinila jsem tak hlavně pro lepší orientaci, už několik lidí si mě přidalo do přátel díky tomu, že si mysleli, že jsem ona muzikálová Miri Nikolaj. A měli pravdu – jsem to doopravdy já.

Schválně, někdy si to zkuste, až mě potkáte – vsadím se, že jakmile k mým uším dolehne slovo: „Miri!“, okamžitě otočím hlavu směrem, odkud zvuk pocházel. Jsem na to prostě a jednoduše už naučená a pro spousty lidí žádná Nikola Sedloňová neexistuje. O té nikdy neslyšeli, neznají jí a přece jsou to moji kamarádi. Objasnění? Zkuste se zamyslet. Malá nápověda – Miri Nikolaj.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Miri Nikolaj

Nikola Sedloňová, 2.ZŠ Slaný, 8. ročník
03. 02. 2010, 17:36


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 2.5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Lenka
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.32%

Spíše ano
graf

17.78%

Spíše ne
graf

14.21%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1344
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát